Meland rozhodol minútu pred koncom

Autor: TASR, HKM |

V rovnovážnom stave padli len dva zo siedmich gólov zápasu * Obidve mužstvá dokázali raz skórovať aj vo vlastnom oslabení * Strely na bránu 43:28.

HK Nitra - HKM Zvolen 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Góly: 10. Macík (Versteeg, Štefanka), 14. Slovák, 44. Cope (Milam, Slovák), 60. Meland - 21. Majdan (Klhůfek), 29. Zuzin (Majdan, M. Novák), 55. Majdan (Klhůfek)

Rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Šefčík, vylúčení: 7:9,navyše: Puliš (Zvolen) OT za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1, 2786 divákov

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Rais – Tvrdoň, Slovák, Blackwater - H. Ručkay, Krištof, Kutálek - Bajtek, Štefanka, Macík - Cope, Šille, D. König
HKM Zvolen:
Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekhanov, Homer, Andresons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, L. Jurík, Majdan - L. Novák, Síkela, Jurák – Dubeň, Iždinský, Habšuda

Prvú väčšiu príležitosť zápasu mal v štvrtej minúte domáci Tvrdoň, ktorý to skúšal na Baroša z bezprostrednej blízkosti, ale puk mu ideálne nesadol a skončil iba za bránou. O dve minúty neskôr sa ocitol v medzikruží sám Bajtek, ale hosťujúci gólman si s jeho strelou poradil. V 7. minúte sa predral domácou obranou Puliš a prihrávkou našiel Zuzina, ale Hartzell bol pozorný. V 10. minúte hrali "corgoni" presilovú hru, počas ktorej napriahol Macík a puk skončil pod brvnom v bráne Baroša – 1:0. V 14. minúte počas oslabenia ušiel hosťujúcej obrane Slovák, ktorý aj napriek tomu, že bol faulovaný dokázal svoj únik úspešne zakončiť a zvýšiť na 2:0.

Hneď v úvode druhej tretiny prišlo k zníženiu z hokejky Majdana, ktorý sa natlačil pred Hartzella a bekhendom prekonal amerického brankára – 2:1. V 26. minúte nahodili Zvolenčania puk na domácu bránku, ktorý však cestou ešte niekoľkokrát zmenil smer až skončil na žŕdke. V 29. minúte mali hostia k dispozícii početnú výhodu, ktorú pretavili na gól z hokejky Zuzina – 2:2. Nitra hrala v druhej polovici tretiny presilovú hru o dvoch hráčov, ale aj napriek množstvu príležitostí Baroš odolal.

V úvode tretej časti hry hrali domáci hráči presilovú hru, ktorú aj využili, keď Milamovu strelu tečoval Cope – 3:2. O pár sekúnd mohli Nitrania vyhrávať už o dva góly, ale Krištof ponúknutú príležitosť od Ručkaya nevyužil. V 46. minúte sa rútil sám na Baroša Slovák a z mini-súboja vyšiel lepšie zvolenský brankár. V 53. minúte pekne zakombinoval prvý útok Nitry, ale šance Slováka a Blackwatera zlikvidoval dobre chytajúci Baroš. Na začiatku 56. minúty ušla v oslabení dvojica Klhůfek – Majdan a druhý menovaný tento protiútok zakončil presne a vyrovnal na 3:3. Nitranov však tento gól nezlomil, práve naopak boli to oni, kto sa 58 sekúnd pred koncom opäť dostali do vedenia. V trme-vrme sa najlepšie zorientoval Meland a pretlačil puk za Baroša – 4:3. Zvolenčania sa už k záverečnému tlaku nedostali a Nitra získala 3 body.

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.