Úspešný obrat Nitry v Žiline

Autor: sita/huste.tv |

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)

Hokejisti úradujúceho majstra Slovenska HK Nitra triumfovali v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny tesne 4:3, keď predviedli obrat z 0:3. Po prvej bezgólovej tretine sa v druhom dejstve roztrhlo vrece s gólmi. V priebehu troch minút sa gólovo presadili Žilinčania Radim Hruška, Juraj Jurík a Rastislav Konečný, ktorí poslali domácich do trojgólového vedenia. O päť minút neskôr prišla gólová trojminútovka hostí, keď skórovali Henrich Ručkay, Jameson Milam a na 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Henrich Ručkay. O víťazovi rozhodol v 56. min 26-ročný center Lukáš Paukovček. Nitrania triumfovali v druhom zápase za sebou a patrí im 3. miesto v ligovej tabuľke práve pred "vlkmi", ktorí prehrali po troch víťazných stretnutiach.

Tipsport liga 2016/2017 - 42. kola - nedeľa:

Góly: 21. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Š. Novotný, Húževka), 24. R. Konečný (Holovič) - 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (L. Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. L. Paukovček (Cope, Timotej Šille)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 25. Švihálek - 25. Mezei (obaja 5+DKZ za bitku), 25. Cope 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Vyšný, Synek, 1402 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Timotej Šille, L. Paukovček, Cope

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.